Odběr novinek
U nás můžete využít platební bránu GoPay
Poslední přidané

Jan Amos - historický komiks

Jan Amos - historický komiks
Jan Amos - historický komiks
Vydavatel: Poutníkova četba
Autor: Aleš Mrázek
EAN: 9788087606384
ISBN: 978-80-87606-38-4
Dostupnost: Na skladě
Cena: 390 Kč 370 Kč
Množství:  
   - NEBO -   

Život Jana Amose Komenského nebyl vůbec lehký. Zažil války, morové nákazy, mnohá úmrtí v rodině, útěk a skrývání a nakonec i odchod z vlasti. Leckoho by jen zlomek z jeho zkušeností odradil od jakékoli jiné touhy než mít se alespoň chvíli dobře. Jan Amos navzdory všemu tomu stále usiloval o to, aby byl svět lepším. Sepisoval díla, jimiž povzbuzoval víru, touhu po vzdělání a porozumění světu, touhu po světě bez válek a zla. Ale nebyl jen marným snílkem. V jeho knihách stále znovu nacházíme dobře promyšlené rady a návody, jak konkrétně na zlepšování světa pracovat.

Aleši Mrázkovi se v jeho historickém komiksu o Janu Amosovi podařilo zachytit mnohé z Komenského snah, ale také velmi srozumitelně a přehledně představit a až hmatatelně přiblížit dobu, ve které Komenský žil. Čechy a Evropu v době třicetileté války, v době politických změn, v době morových nákaz, Komenského putování Evropou, přijímání mocnými a vzdělanci tehdejší doby i jeho osobní život.

Celý komiks je pojat jako vyprávění učitele v hodině dějepisu. Nejen tímto zarámováním, ale i celým pojetím, přehledností a srozumitelností je vhodný i pro mládež a náctileté. A vzhledem k hutnosti informací se bude dobře vyjímat i mezi studijní literaturou ve vaší knihovničce.

100 stran, křídový papír, brožovaná vazba s přebalem

Vycházi k 350. výročí smrti Jana Amose Komenského.

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Doporučené
Úsvit.cz - křesťanské knihkupectví © 2024
Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním našeho knihkupectví s tím souhlasíte. Další informace