Odběr novinek
U nás můžete využít platební bránu GoPay

Hesla Jednoty bratrské 2021

Hesla Jednoty bratrské 2021
Hesla Jednoty bratrské 2021 Hesla Jednoty bratrské 2021
Vydavatel: Jednota bratrská
Autor: ...
EAN: 9788090684461
ISBN: 978-80-906844-6-1
Dostupnost: Na skladě
Cena: 56 Kč 30 Kč
Množství:  
   - NEBO -   
Hesla Jednoty bratrské na rok 2021. Jeden starozákonní a jeden novozákonní citát na každý den. Praktická pomůcka a skvělý dárek. V Čechách vychází 148. ročník. Při převodu Hesel z německého originálu používáme různé překlady Bible, vždy s poznámkou, o který překlad se u daného verše jedná.
 
Hesla již neodmyslitelně patří k duchovnímu odkazu Jednoty bratrské, a proto i letos vychází jako pomoc ke čtení Písma. Každý den je systematicky kombinován starozákonní a novozákonní text. Starozákonní verš – heslo – je losován ze souboru asi 1 800 citátů. Toto losování probíhá v Ochranově (Herrnhutu), kde tradice vznikla. Novozákonní verš – vyučující text – je k heslu vybírán. Někdy heslo doplňuje, jindy rozvíjí nebo k němu stojí v kontrastu. Další charakteristikou Hesel jsou denně dvě čtení z Bible. Ranní čtení sleduje události církevního roku a večerní je chronologickým čtením jednotlivých biblických knih. Při převodu Hesel z německého originálu používáme různé dostupné české překlady.
 
Hesla vznikla v roce 1728, aby byla každodenním povzbuzením. Tiskem začala vycházet nepřetržitě již od roku 1730. V roce 1740 byla poprvé přeložena do francouzštiny a angličtiny, o dva roky později do holandštiny a 1758 se poprvé objevila v češtině.
 
Spolu s misionáři se rozšířila nejen po Evropě, ale i do zámoří. Postupně byla překládána i do dalších jazyků, dnes vycházejí v celkem 69 jazycích v Evropě, Africe, Americe i Asii. Hesla vycházejí také v původních biblických jazycích, tj. hebrejsky a řecky, a ve slepeckém písmu. Jejich celkový náklad dosahuje několika milionů.

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Štítky hesla, JB, 2021
Úsvit.cz - křesťanské knihkupectví © 2021
Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním našeho knihkupectví s tím souhlasíte. Další informace