Odběr novinek
U nás můžete využít platební bránu GoPay
Poslední přidané

Jeruzalémská Bible (malá)

Jeruzalémská Bible (malá)
Vydavatel: Karmelitánské nakladatelství
Autor: ...
EAN: 9788071955894
ISBN: 978-80-7195-589-4
Dostupnost: rozebráno
Cena: 590 Kč
Množství:  
   - NEBO -   
Jeruzalémská bible je světově rozšířený a uznávaný moderní katolický překlad Písma. Jejím originálním jazykem je francouzština, z níž se převádí do jiných jazykových mutací s přihlédnutím k původním jazykům Písma. Jeruzalémská bible shrnuje výsledky mnoha desetiletí vědeckého bádání Jeruzalémské biblické školy na poli historie, archeologie, geografie, antropologie, filologie, religionistiky a dalších oborů. Formou i obsahem se snaží přiblížit původním biblickým textům: zásadou je neubírat, ale ani nepřidávat na literárních kvalitách originálu.
Jeruzalémská bible je určena ke studiu a samostudiu Písma a jako každý katolický překlad zahrnuje i deuterokanonické knihy.
Česká verze Jeruzalémské bible je plodem třicetileté práce patnáctičlenného týmu biblistů a redaktorů pod vedením Františka X. a Dagmar Halasových. Jeruzalémská bible vychází v koedici nakladatelství Krystal OP a Karmelitánského nakladatelství.
Tato verze, "Malá Jeruzalémská bible", je vydáním, ve kterém je poznámkový aparát zredukován na absolutně nutné minimum. Přidány jsou naopak přehledy s nedělními liturgickými čteními. Kniha je tak praktickou Biblí použitelnou na cesty, na dovolené aj.
 
1956 stran

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Doporučené
Úsvit.cz - křesťanské knihkupectví © 2024
Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním našeho knihkupectví s tím souhlasíte. Další informace